نکات جالب در مورد ریزش مو گربه

افراد زیادی در مورد ریزش مو گربه پرشین طوسی سوال می پرسند و برخی هم این مسئله را برای گربه یک بیماری به حساب می آورند در صورتی که چنین چیزی نیست.در این جا نکاتی راجع به ریزش موی گربه را به شما می گویم.

  • چون ریزش موی گربه ها برای صاحبشان که دارای اطلاعات کافی نیستند کمی نگران کننده است و یا کسانی که قصد خرید گربه را دارند در مرد ریزش موی گربه ها نگرانند و به دنبال گربه ای می گردند که ریزش مو ندارد ما در این جا قصد داریم به شما نکات جالب در مورد ریزش مو گربه را بگوییم که هم ترس افراد از ریزش مو کم شود هم یک سری اطلاعات به معلومات افرادی که راحع به گربه ها اطلاعات کمی دارند افزوده شود.
ریزش مو گربه

تمامی گربه های مودار زمان دوره ای ریزش مو دارند

  • تمامی گربه های نژاد مودار ریزش مو دارند به جز گربه ی بدون مو اسفینکس.
  • و این گونه بگویم اکثر حیوانات و پستانداران دوره ی ریزش مو را می گذرانند.

مقدار ریزش مو در نژاد های مختلف گربه تقریبا یکسان است

  • میزان ریزش مو در گربه به عواملی مانند شرایط تغذیه ای گربه،شرایط روحی گربه،سلامت کلی فیزیکی در گربه و پیشینه ی گربه بستگی دارد.و این طور می توان گفت که یک گربه ی معمولی در شرایط یکسان و برابر همان مقدار ریزش مویی را دارد که گربه پرشین دارد.

ریزش مو بخشی از ذات گربه است

  • ریزش گربه را نمی توان متوقف کرد چون گربه روزانه مقداری از مو های بدن خودش رو از دست میده و موی جدید جایگزین این مو ها می شود.

افزایش ناگهانی ریزش مو گربه نگران کننده است

  • افزایش ناگهانی ریزش مو گربه غیر عادی است و باید دقت کنید و عامل این افزایش ناگهانی را پیدا کنید.که در اکثر مواقع به دلیل یک مشکل بدنی و یا ضعیف شدن بدن گربه است.

ریزش مو در بچه گربه ها اتفاق نمی افتد

  • ریزش موی گربه معمولا در سنین 5 تا 7 ماهگی آغاز میشه و قبل از این زمان ریزش مو نداریم.
ریزش مو گربه

موهای گربه ایجاد بیماری نمی کنند

  • در حالت عادی مو گربه بیماری ایجاد نمی کند و اگر معاینات دوره ای دامپزشکی نیز انجام شود به هیچ عنوان نگران این مسئله نباشید.

همچنین سگ جیبی به عوامل بسیار زیادی مانند اصل، نژاد و اصالت سگ بستگی دارند که هر کدام از آنها دارای شناسنامه و گواهی سلامت می باشند.

منبع: حیوانات و پرندگان ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.